Home

PROGRAM MOBILNOŚCI STUDENTÓW I DOKTORANTÓW MOST

erasmus

 Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Programie Mobilności Studentów i Doktorantów „MOST”. Program – funkcjonujący od 15 lat – umożliwił wyjazd na inną uczelnię krajową już ponad 10 tysiącom osób.
    Aktualnie uruchamiamy rekrutację na semestr zimowy i cały rok akademicki 2016/2017 potrwa ona od 15 kwietnia do 15 maja br.
    MOST to program mobilności studentów i doktorantów. Od 1999 r. cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, umożliwiając studiowanie przez semestr lub cały rok akademicki na jednej z ponad dwudziestu, polskich uczelni partnerskich.
W UJK uruchomiliśmy MOST w kwietniu 2015 roku. Z oferty Programu w bieżącym roku akademickim skorzystali już pierwsi nasi studenci i doktoranci – aktualnie kontynuują naukę w Krakowie na Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN.
    O miejsce w Programie mogą się ubiegać :
– studenci po ukończeniu drugiego semestru jednolitych studiów magisterskich;
– studenci po ukończeniu drugiego semestru studiów na studiach I stopnia;
– studenci po ukończeniu pierwszego semestru na studiach II stopnia;
– doktoranci po ukończeniu pierwszego roku studiów doktoranckich.
    Udział w Programie jest bezpłatny i niezależny od trybu studiów. MOST daje możliwość m.in.: realizacji programu studiów na uczelni innej niż macierzysta, wyboru dodatkowych (związanych z zainteresowaniami uczestnika) zajęć dydaktycznych, nawiązania kontaktu ze specjalistami w danej dziedzinie, wykonywania kwerend bibliotecznych i korzystania z księgozbioru innej uczelni, prowadzenia badań do pracy dyplomowej, czy dysertacji doktorskiej.
Od 15 kwietnia do 15 maja  br. można składać wnioski o wyjazd w ramach Programu MOST  na semestr zimowy i cały rok akademicki  2016/2017. W tym okresie na stronie internetowej Programu  aktywny będzie link, umożliwiający zapoznanie się z ofertą wybranych uczelni oraz założenie konta w systemie IRK MOST, za pośrednictwem którego dokonuje się rejestracji i uzyskuje status osoby ubiegającej się o udział w Programie. Na stronie Programu znajduje się szczegółowy opis procesu rekrutacji.
Zachęcamy studentów i doktorantów naszej Uczelni do zapoznania się z szeroką ofertą i zasadami rekrutacji do Programu na stronie internetowej: http://most.amu.edu.pl/index.php/strona-glowna.
Lista koordynatorów Programu na poszczególnych Wydziałach dostępna jest na naszej stronie internetowej: http://www.ujk.edu.pl/koordynatorzy_programu_most_w_ujk.html

plakat-zmniejszony

 

 

Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

Wydział Filologiczno-Historyczny

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

Treść prawa

 

Plakat

Uniwersytet Trzeciego Wieku

wu

wu

logo jk
most logo br
sp

wu

eng
DEPARTMENT OF
ENGLISH STUDIES
 
 
logo-pge
 
 
mbp radomsko
 
 
tm
Początek strony