Home

PROGRAM MOBILNOŚCI STUDENTÓW I DOKTORANTÓW MOST

erasmus

 Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Programie Mobilności Studentów i Doktorantów „MOST”. Program – funkcjonujący od 15 lat – umożliwił wyjazd na inną uczelnię krajową już ponad 10 tysiącom osób.
    Aktualnie uruchamiamy rekrutację na semestr zimowy i cały rok akademicki 2016/2017 potrwa ona od 15 kwietnia do 15 maja br.
    MOST to program mobilności studentów i doktorantów. Od 1999 r. cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, umożliwiając studiowanie przez semestr lub cały rok akademicki na jednej z ponad dwudziestu, polskich uczelni partnerskich.
W UJK uruchomiliśmy MOST w kwietniu 2015 roku. Z oferty Programu w bieżącym roku akademickim skorzystali już pierwsi nasi studenci i doktoranci – aktualnie kontynuują naukę w Krakowie na Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN.
    O miejsce w Programie mogą się ubiegać :
– studenci po ukończeniu drugiego semestru jednolitych studiów magisterskich;
– studenci po ukończeniu drugiego semestru studiów na studiach I stopnia;
– studenci po ukończeniu pierwszego semestru na studiach II stopnia;
– doktoranci po ukończeniu pierwszego roku studiów doktoranckich.
    Udział w Programie jest bezpłatny i niezależny od trybu studiów. MOST daje możliwość m.in.: realizacji programu studiów na uczelni innej niż macierzysta, wyboru dodatkowych (związanych z zainteresowaniami uczestnika) zajęć dydaktycznych, nawiązania kontaktu ze specjalistami w danej dziedzinie, wykonywania kwerend bibliotecznych i korzystania z księgozbioru innej uczelni, prowadzenia badań do pracy dyplomowej, czy dysertacji doktorskiej.
Od 15 kwietnia do 15 maja  br. można składać wnioski o wyjazd w ramach Programu MOST  na semestr zimowy i cały rok akademicki  2016/2017. W tym okresie na stronie internetowej Programu  aktywny będzie link, umożliwiający zapoznanie się z ofertą wybranych uczelni oraz założenie konta w systemie IRK MOST, za pośrednictwem którego dokonuje się rejestracji i uzyskuje status osoby ubiegającej się o udział w Programie. Na stronie Programu znajduje się szczegółowy opis procesu rekrutacji.
Zachęcamy studentów i doktorantów naszej Uczelni do zapoznania się z szeroką ofertą i zasadami rekrutacji do Programu na stronie internetowej: http://most.amu.edu.pl/index.php/strona-glowna.
Lista koordynatorów Programu na poszczególnych Wydziałach dostępna jest na naszej stronie internetowej: http://www.ujk.edu.pl/koordynatorzy_programu_most_w_ujk.html

plakat-zmniejszony

 

 

Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

Wydział Filologiczno-Historyczny

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Raiffeisen Bank Oddział w Kielcach
nr 48 1750 1110 0000 0000 2108 1237

Treść prawa

 

Plakat

wu

wu

logo jk
most logo br
sp

wu

eng
DEPARTMENT OF
ENGLISH STUDIES
 
 
logo-pge
 
 
mbp radomsko
 
 
tm
Początek strony