Home

Erasmus+ rozpoczyna nabór na studia i praktyki na zagranicznych uczelniach

Zostań stypendystą programu Erasmus+. Biuro Wymiany Studentów i Doktorantów rozpoczyna nabór na studia i praktyki na zagranicznych uczelniach. To oferta dla wszystkich studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, którzy chcą zdobywać wiedzę i doświadczenie w ramach wymiany międzynarodowej. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 kwietnia.

Studia za granicą ułatwiają start na rynku pracy, zwiększają szanse na awans i dynamiczny rozwój kariery zawodowej. Pomagają kształtować cechy doceniane przez pracodawców, takie jak odpowiedzialność, niezależność czy umiejętność rozwiązywania problemów.

Zagraniczne studia i praktyki tworzą idealne warunki do nauki języka obcego, zdobycia kwalifikacji zawodowych i dodatkowych uprawnień, które otwierają drogę na europejski rynek pracy. Uczą też tolerancji i szacunku do odmiennych kultur, umożliwiają nie tylko nawiązanie nowych kontaktów, ale i poznanie samego siebie, swoich mocnych i słabych stron. Pobyt za granicą pomaga młodym ludziom kształtować własny system wartości, zmienia sposób postrzegania świata, pozwala przeżyć niezapomnianą przygodę.

Z roku na rok rośnie liczba polskich studentów biorących udział w programach wymiany międzynarodowej. Mamy nadzieję, że program Erasmus+ w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach zaowocuje większą mobilnością żaków z naszej Uczelni.

Jak zostać studentem Erasmusa+?

Szczegółowych informacji udziela Biuro Wymiany Studentów i Doktorantów 25-369 Kielce, Żeromskiego 5, pokój nr 50

Justyna Palacz tel. 041 349 72 73; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Beata Banach-Rząca tel. 041 349 72 67; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgłoszenia na studia i praktyki przyjmujemy do dnia 5 kwietnia 2016.

Więcej informacji TUTAJ

Studenci Wydziału Filologiczno-Historycznego!

Przypominamy, że do 10 marca br. poprzez Wirtualną Uczelnię można wypełniać ankiety oceniające zajęcia dydaktyczne, nauczycieli akademickich i obsługę administracyjną. Wśród studentów, którzy wezmą udział w badaniach ankietowych rozlosowane zostaną nagrody. Losowanie odbędzie się w Dniu Jakości. Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu jest zgłoszenie się do Kierownika Dziekanatu pokój 23 z potwierdzeniem wypełnienia ankiet (zrzut ekranu z widocznym imieniem i nazwiskiem) do dnia 15 marca 2016 roku.

Serdecznie zapraszamy!

logo jk duze

Oceń nas. Pomóż nam doskonalić się dla Ciebie

Szanowni Studenci, Doktoranci, Słuchacze studiów podyplomowych,

uprzejmie informujemy, że w terminie od 10 lutego do 10 marca br. poprzez Wirtualną Uczelnię udostępnione zostaną elektroniczne ankiety oceniające nauczycieli akademickich, zajęcia dydaktyczne i obsługę administracyjną w jednostkach Uczelni. Ich celem jest poznanie Państwa opinii na temat jakości kształcenia w naszej Uczelni. Wasze oceny uwzględnimy w doskonaleniu procesu kształcenia w Uniwersytecie.

Udział w badaniu jest całkowicie anonimowy – system uniemożliwia identyfikację osób wypełniających ankiety. Aby Państwa oceny były obiektywne i wiarygodne ankiety powinno wypełnić jak najwięcej osób. Prosimy o udział w badaniu.

Liczy się każdy głos – Ty też możesz przyczynić się do zmiany na lepsze.

ocen nas m

Pracownicy Instytutu Filologii Polskiej w jury konkursu poetyckiego

W IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki "CENA MIŁOŚCI OJCZYZNY", organizowanego przez Miasto Radomsko i Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku do pełnienia funkcji przewodniczącej jury zaproszona została dr hab. Pelagia Bojko, adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej. Zadanie nie było łatwe, bo na konkurs nadesłano aż 353 wiersze. Jednak dla filologa to nie tylko trud, ale także radość z żywotności humanistycznych pasji we współczesnym świecie.

11 grudnia 2015 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Pierwszą nagrodę jury przyznało Marzennie Lewandowskiej, autorce dwóch wierszy – Na śmierć bohatera i Tętno.

Po wręczeniu nagród na tle muzyki recytowano wyróżnione wiersze. Nastrój dopełniony został koncertem zespołu ICHTIS. Pod koniec uroczystości rozdane zostały tomiki z wierszami laureatów. A po uczcie duchowej było jeszcze coś smacznego.

II edycja konkursu "Jakość - budujmy ją razem"

Dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego oraz Wydziałowa Komisja ds. Jakości Kształcenia ogłasza II edycję konkursu dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych Wydziału Filologiczno-Historycznego pod hasłem: "Jakość – budujmy ją razem".

konkurs2 jakosc m

Regulamin konkursu - ZOBACZ

Instytut Historii I Stosunków Międzynarodowych zaprasza na wykład

wo szulc m

Międzynarodowa konferencja naukowa Gułag. Struktury, kadry, więźniowie.

2-3 grudnia 2015 r. w Bełchatowie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa Gułag. Struktury, kadry, więźniowie. Jej organizatorami był Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Muzeum Regionalne w Bełchatowie. Wzięli w niej udział historycy z Polski, Rosji, Estonii, Litwy oraz Białorusi. Z ramienia organizatorów przywitali uczestników: dr Dariusz Rogut, dr Dorota Gałaszewska-Chilczuk oraz dziekan Wydziału dr hab. prof. UJK Marek Dutkiewicz. Do organizatorów konferencji odniósł się listownie Prezydent RP Andrzej Duda, marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz minister Jarosław Gowin.

Od lewej: dr Dariusz Rogut, prof. Tadeusz Wolsza Od lewej: Agnieszka Wysocka wiceprezydent Miasta Bełchatowa, dziekan dr hab. prof. UJK Marek Dutkiewicz, ks. biskup Marek Izdebski, dr hab. Jacek Bonarek – dyrektor IHiSM Przemawia dr Dorota Gałaszewska-Chilczuk - Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Głos zabrał dziekan dr hab. prof. UJK Marek Dutkiewicz

Więcej…

Zapraszamy na II edycję konkursu "Jakość – budujmy ją razem"

Dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego oraz Wydziałowa Komisja ds. Jakości Kształcenia ogłasza II edycję konkursu dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych Wydziału Filologiczno-Historycznego pod hasłem: "Jakość – budujmy ją razem".

logo jk duze

Regulamin konkursu - ZOBACZ

Spotkanie w sprawie wyjazdów studentów do USA w ramach programu "Work & Travel"

Drodzy studenci!

Chcesz spędzić wakacje w Stanach? Nawet nie wiesz jakie to proste! Przyjdź na spotkanie informacyjne w czwartek 14 stycznia o godz. 10.00 w Auli B2 na Wydziale matematyczno-przyrodniczym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach (szczegóły w linku do wydarzenia: https://pl-pl.facebook.com/abk.ujkwkielcach/posts/633330976805956).

CCUSA

Więcej…

Kształcenie ustawiczne

ustawiczne m

wiecej

Strona 17 z 20

Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

Wydział Filologiczno-Historyczny

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

Treść prawa

 

Plakat

Uniwersytet Trzeciego Wieku

wu

wu

logo jk
most logo br
sp

wu

eng
DEPARTMENT OF
ENGLISH STUDIES
 
 
logo-pge
 
 
mbp radomsko
 
 
tm
Początek strony