Home

Konkurs historyczny "Józef Piłsudski – od rewolucjonisty do męża stanu".

Dnia 21 października 2015r. odbył się konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem „Józef Piłsudski – od rewolucjonisty do męża stanu”. Został on zorganizowany przez Studenckie Koło Naukowe Historyków „Klio”, którego opiekunem jest dr Janusz Budziński. W konkursie wzięło udział 50 uczniów z Piotrkowa, Bełchatowa, Radomska, Tomaszowa, Końskich, Włoszczowy, Czarnocina, Opoczna, Działoszyna. Nagrodami uhonorowano 10 najlepszych uczestników. Zwycięzcą został Daniel Ładziak, na drugim miejscu uplasował się Oskar Szafrański – obaj z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie, natomiast trzecie miejsce zajęła Mariola Pirek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim. Nagrody zostały ufundowane przez posła na sejm RP Artura Ostrowskiego, Piotrkowskie Bractwo Akademickie oraz bank PKO S.A..

Pilsudski01m Pilsudski02m 

Więcej…

Dzień Rektorski

Informujemy, że decyzją Rektora UJK 2 listopada 2015 roku (poniedziałek) jest DNIEM REKTORSKIM

 

SZLACHETNA PACZKA zaprasza wolontariuszy!

W tym roku Paczka po raz kolejny walczy o świat, w którym nie ma miejsca na biedę. Do pokonania biedy nie wystarczy dobra wola. Potrzebni są wolontariusze, czyli SuperW. Wolontariusze podejmują wyzwanie, docierają do rodzin i dzieci, które straciły wiarę w lepsze jutro. Dzięki nim potrzebujące rodziny włączone do Paczki uczą się wygrywać!

szlachetnapaczka m

Więcej…

Konferencja naukowa w Senacie RP pt. „Zwycięska Kampania - Zwycięski Wódz. Józef Piłsudski w 1920 r.”.

10 października br. w Senacie RP odbyła się konferencja naukowa pt. „Zwycięska Kampania - Zwycięski Wódz. Józef Piłsudski w 1920 r.” Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych UJK Filia w Piotrkowie Trybunalskim reprezentował na niej dr hab. prof. UJK Arkadiusz Adamczyk z referatem „Miedzy wizją J. Piłsudskiego a jej realizacją. Geopolityka polska po 1920 r.” oraz dr Dariusz Rogut. W trakcie sesji wykłady przedstawili: dr Bohdan Urbanowski „Józef Piłsudski - mąż stanu i wychowawca narodu”; dr Endre Laszlo Varga „Węgrzy w Legionach Polskich”; prof. dr hab. Włodzimierz Suleja „Budowanie przyszłej Europy”; prof. dr hab. Janusz Odziemkowski „Strategia Naczelnego Wodza w 1920 r.”; prof. dr hab. Wiesław Jan Wysocki „Kościół polski w 1920 r.”; prof. dr hab. Waldemar Paruch „Europa wobec wojny 1920 r.”. Konferencję prowadził Jan Józef Kasprzyk, a jej organizatorami byli: Społeczny Komitet 100. Rocznicy Czynu Niepodległościowego, Związek Piłsudczyków oraz Instytut Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Patronat nad sesją objął wicemarszałek senatu Stanisław Karczewski.

Za stołem prezydialnym od lewej: Jan Józef Kasprzyk, Stanisław Karczewski, dr Bohdana Urbanowskiego, dr Endre Laszlo Varga, prof. Wiesław Jan Wysocki Od lewej Danuta Cisek, prof. Waldemar Paruch Referuje prof. Janusz Odziemkowski 

Więcej…

Zapraszamy na debatę wyborczą

dabata m

Godziny rektorskie

W dniu 15 października 2015 roku (czwartek) decyzją Prorektora ds. Filii do godziny 13.30 obowiązują godziny rektorskie

Konferencja naukowa "Philological Studies: Interdisciplinary and Multidimensional Approaches"

Uniwersytet Jana Kochanowskiego FIlia w Piotrkowie Trybunalskim, Katedra Filologii Angielskiej zapraszają na konferencję naukową Philological Studies: Interdisciplinary and Multidimensional Approaches (Interdyscyplinarność i wielowymiarowość nauk filologicznych). Konferencja odbędzie się 6 listopada 2015 roku.

Szczegółowe informacje - POBIERZ

Karta zgłoszenia uczestnictwa - POBIERZ

 

Wykład dr Pauliny Depczyńskiej

"Mamy zaszczyt poinformować, iż Wicedyrektor Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych dr Paulina Depczyńska, w ramach pobytu stypendialnego w Niemczech, w dniu 8 października 2015 r. wygłosi wykład na Uniwersytecie Wiedeńskim na temat: Rola edukacji politycznej w Polsce i w Austrii w perspektywie porównawczej. W obliczu internacjonalizacji szkolnictwa wyższego jest to istotny wkład UJK i Filii w promocję uczelni i nauki polskiej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów."

Szczegóły - ZOBACZ

Dr hab. Danuta Mucha z wykładem inauguracyjnym w Czechach

W ubiegłą środę na zaproszenie Władz Katedry Slawistyki Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Ostrawskiego w Ostrawie (Czechy) dr hab. Danuta Mucha z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Filii UJK wygłosiła wykład inauguracyjny pt. Korespondencja Franza Kafki z Mileną Jesenską – Pollak jako przykład międzynarodowego transferu w obszarze kultury. Wystąpienie to spotkało się z żywym zainteresowaniem studentów i doktorantów nie tylko czeskich, lecz i litewskich – przebywających tam w ramach Erasmusa. Podkreślano, że wykład wydatnie wzbogacił ofertę naukową i dydaktyczną ostrawskiego ośrodka naukowego.

dmucha czechy m

Dodatkowy nabór na studia ERASMUS+ w semestrze letnim 2015/2016

W ramach programu ERASMUS+ ogłoszony został dodatkowy nabór na studia w semestrze letnim w roku akademickim 2015/2016 - WIĘCEJ

Strona 17 z 18

Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

Wydział Filologiczno-Historyczny

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Raiffeisen Bank Oddział w Kielcach
nr 48 1750 1110 0000 0000 2108 1237

Treść prawa

 

Plakat

wu

wu

logo jk
most logo br
sp

wu

eng
DEPARTMENT OF
ENGLISH STUDIES
 
 
logo-pge
 
 
mbp radomsko
 
 
tm
Początek strony