Home

Instytut Historii I Stosunków Międzynarodowych zaprasza na wykład

wo jaworski m

Fotorelacja z Dnia Jakości Kształcenia w Wydziale Filologiczno-Historycznym

1888-d 1891-d 1893-d 1894-d

Więcej…

PROGRAM MOBILNOŚCI STUDENTÓW I DOKTORANTÓW MOST

erasmus

Więcej…

Dzień Jakości Kształcenia na Wydziale Filologiczno-Historycznym

erasmus

 

 

Instytut Historii I Stosunków Międzynarodowych zaprasza na wykład

wo jaworski m

 

Erasmus+ rozpoczyna nabór na studia i praktyki na zagranicznych uczelniach

Zostań stypendystą programu Erasmus+. Biuro Wymiany Studentów i Doktorantów rozpoczyna nabór na studia i praktyki na zagranicznych uczelniach. To oferta dla wszystkich studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, którzy chcą zdobywać wiedzę i doświadczenie w ramach wymiany międzynarodowej. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 kwietnia.

Studia za granicą ułatwiają start na rynku pracy, zwiększają szanse na awans i dynamiczny rozwój kariery zawodowej. Pomagają kształtować cechy doceniane przez pracodawców, takie jak odpowiedzialność, niezależność czy umiejętność rozwiązywania problemów.

Zagraniczne studia i praktyki tworzą idealne warunki do nauki języka obcego, zdobycia kwalifikacji zawodowych i dodatkowych uprawnień, które otwierają drogę na europejski rynek pracy. Uczą też tolerancji i szacunku do odmiennych kultur, umożliwiają nie tylko nawiązanie nowych kontaktów, ale i poznanie samego siebie, swoich mocnych i słabych stron. Pobyt za granicą pomaga młodym ludziom kształtować własny system wartości, zmienia sposób postrzegania świata, pozwala przeżyć niezapomnianą przygodę.

Z roku na rok rośnie liczba polskich studentów biorących udział w programach wymiany międzynarodowej. Mamy nadzieję, że program Erasmus+ w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach zaowocuje większą mobilnością żaków z naszej Uczelni.

Jak zostać studentem Erasmusa+?

Szczegółowych informacji udziela Biuro Wymiany Studentów i Doktorantów 25-369 Kielce, Żeromskiego 5, pokój nr 50

Justyna Palacz tel. 041 349 72 73; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Beata Banach-Rząca tel. 041 349 72 67; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgłoszenia na studia i praktyki przyjmujemy do dnia 5 kwietnia 2016.

Więcej informacji TUTAJ

Studenci Wydziału Filologiczno-Historycznego!

Przypominamy, że do 10 marca br. poprzez Wirtualną Uczelnię można wypełniać ankiety oceniające zajęcia dydaktyczne, nauczycieli akademickich i obsługę administracyjną. Wśród studentów, którzy wezmą udział w badaniach ankietowych rozlosowane zostaną nagrody. Losowanie odbędzie się w Dniu Jakości. Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu jest zgłoszenie się do Kierownika Dziekanatu pokój 23 z potwierdzeniem wypełnienia ankiet (zrzut ekranu z widocznym imieniem i nazwiskiem) do dnia 15 marca 2016 roku.

Serdecznie zapraszamy!

logo jk duze

Oceń nas. Pomóż nam doskonalić się dla Ciebie

Szanowni Studenci, Doktoranci, Słuchacze studiów podyplomowych,

uprzejmie informujemy, że w terminie od 10 lutego do 10 marca br. poprzez Wirtualną Uczelnię udostępnione zostaną elektroniczne ankiety oceniające nauczycieli akademickich, zajęcia dydaktyczne i obsługę administracyjną w jednostkach Uczelni. Ich celem jest poznanie Państwa opinii na temat jakości kształcenia w naszej Uczelni. Wasze oceny uwzględnimy w doskonaleniu procesu kształcenia w Uniwersytecie.

Udział w badaniu jest całkowicie anonimowy – system uniemożliwia identyfikację osób wypełniających ankiety. Aby Państwa oceny były obiektywne i wiarygodne ankiety powinno wypełnić jak najwięcej osób. Prosimy o udział w badaniu.

Liczy się każdy głos – Ty też możesz przyczynić się do zmiany na lepsze.

ocen nas m

Pracownicy Instytutu Filologii Polskiej w jury konkursu poetyckiego

W IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki "CENA MIŁOŚCI OJCZYZNY", organizowanego przez Miasto Radomsko i Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku do pełnienia funkcji przewodniczącej jury zaproszona została dr hab. Pelagia Bojko, adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej. Zadanie nie było łatwe, bo na konkurs nadesłano aż 353 wiersze. Jednak dla filologa to nie tylko trud, ale także radość z żywotności humanistycznych pasji we współczesnym świecie.

11 grudnia 2015 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Pierwszą nagrodę jury przyznało Marzennie Lewandowskiej, autorce dwóch wierszy – Na śmierć bohatera i Tętno.

Po wręczeniu nagród na tle muzyki recytowano wyróżnione wiersze. Nastrój dopełniony został koncertem zespołu ICHTIS. Pod koniec uroczystości rozdane zostały tomiki z wierszami laureatów. A po uczcie duchowej było jeszcze coś smacznego.

II edycja konkursu "Jakość - budujmy ją razem"

Dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego oraz Wydziałowa Komisja ds. Jakości Kształcenia ogłasza II edycję konkursu dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych Wydziału Filologiczno-Historycznego pod hasłem: "Jakość – budujmy ją razem".

konkurs2 jakosc m

Regulamin konkursu - ZOBACZ

Strona 15 z 19

Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

Wydział Filologiczno-Historyczny

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Raiffeisen Bank Oddział w Kielcach
nr 48 1750 1110 0000 0000 2108 1237

Treść prawa

 

Plakat

Uniwersytet Trzeciego Wieku

wu

wu

logo jk
most logo br
sp

wu

eng
DEPARTMENT OF
ENGLISH STUDIES
 
 
logo-pge
 
 
mbp radomsko
 
 
tm
Początek strony